English
Men
Kapadokya Rehberi
Peribacası Dergisi
Peribacası Kapadokya Yayınları
Kapadokya Firmaları
Kapadokya Fotoğrafları
Kapadokya Fotoğrafçıları
Kapadokya Haritaları
Kapadokya Karikatürleri
Kapadokya ve Sanat
Kapadokya Yazıları
Kapadokya Yayın Arşivi
Kapadokya Efemera Arşivi
Kapadokya Video-Film Arşivi
Sosyal Medya Adreslerimiz
Sivil Toplum Kuruluşları
Önemli Telefonlar ve Linkler
Site Güncellemeleri
Belge ve Fotoğraflarda Kapadokya
Firma Arama
Şehir
İlçe-Belde
Hizmet Alanı
Firma
Anket

Sanat ve müzik festivalleri Kapadokya'ya olan ilginin artmasını sağlıyor mu?
       
Evet.
Hayır.
Mail List
Yeni Kayıt
Şifremi Unuttum

Klasik Keyifler’den Kapadokya Müzik Festivali için avantajlar rehberi

Klasik Keyifler’den Kapadokya Müzik Festivali için avantajlar rehberi

Klasik Keyifler (KK), Kapadokya’da altıncı kez düzenlediği Uluslararası Müzik Festivali’nin izleyicileri için bir “avantajlar rehberi” hazırladı. Rehber, Kapadokya’nın etkileyici mekanlarında 01-23 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivali izlemek için bölgeye gelecek olanlara ulaşım, konaklama, yeme-içme ve Kapadokya turları konularında bilgi vermenin yanı sıra indirim uygulayan işletmelerin listesini de içeriyor.

Rehberde yer alan bilginin bir bölümü şöyle:

“Ulaşım

1-Uçak ile: Kayseri ya da Nevşehir havaalanlarına bilet alınmalı. THY ve Pegasus Hava Yolları geliyor. Gelmeden önce Argeus Tourism&Travel telefonla aranıp hava alanı-otel transferi rezervasyonu yapılmalı. Geleceğiniz uçuşun bilgileri ve saati verilmeli. Bu rezervasyon yapılırsa terminal çıkışında isminiz yazılı bir kağıt ile karşılanacak ve servis minibüsü ile otelinize getirileceksiniz. Ücret geldiğiniz hava alanına (Kayseri ya da Nevşehir) göre 15-20 TL arası değişir. Eğer KK’nin merkezine gelmek istiyorsanız, servisler Ürgüp’e kadar geliyor (sıkışık olmadıkları zamanlarda Mustafapaşa’ya kadar da gelebiliyor, ancak garanti değil). Ardından taksi (20 TL) ya da dolmuş minibüsleri ile Mustafapaşa’ya gelmeniz gerekiyor. Mustafapaşa’da Klasik Keyifler diye soruduğunuz zaman herkes size yerimizi gösterecektir. Havaalanı transfer rezervasyonu yapmadan gelirseniz sizi bu servis minibüslerine alamazlar ve taksi için yüksek bir ücret (100-120 TL) ödemek zorunda kalırsınız.

2-Otobüs ile: Nevşehir Seyahat ya da Ürgüp’e gelen diğer otobüs firmalarından Ürgüp bileti almanız gerekiyor (Oteliniz Uçhisar ya da Göreme’de ise, firmaya göre değişmekle birlikte büyük ihtimalle Nevşehir’den sonra yerel servislerle son gideceğiniz yere varacaksınız). Ürgüp otobüs garajından sonra taksi (20 TL) ya da dolmuş minibüsleri ile Mustafapaşa’ya (6 km) gelmeniz gerekiyor.  Mustafapaşa’da Klasik Keyifler diye sorduğunuz zaman herkes size yerimizi gösterecektir.

3-Kendi aracınız ile: Hangi yönden geldiğinize göre değişir; ancak öncelikle Ürgüp’e ulaşmalısınız. Ürgüp merkezden Mustafapaşa yolunu sorarak 6 km güney yönünde ilerlemeniz gerekecek. Mustafapaşa’da Klasik Keyifler diye soruduğunuz zaman herkes size yerimizi gösterecektir.

Bu arada, Kapadokya ve müzik keyfinizi yaşamak için illa Mustafapaşa’da olmanız gerekmiyor. Ürgüp, Göreme, Uçhisar, Ortahisar ve Avanos’ta da pek keyifli ve her bütçeye uygun oteller, pansiyonlar bulunuyor.

Konaklama
Öncelikle bize destek olan otelleri önereceğiz:

1- Turist Otel Göreme: Eğer Klasik Keyifler Müzik Derneği (KKMD) üyesi iseniz kapı fiyatı üzerinden %25 indirim alacaksınız. Eğer dernek üyesi değilseniz indirim oranınız %15.

2- Eğer KK merkezine daha yakın olmak istiyorsanız Mustafapaşa’da farklı bütçelere göre alternatifler şunlar: Cappadocia Estates, Sinasos Palace, Jerveni Otel (ucuz alternatif), Manastır Pansiyon (ucuz alternatif), Cavit Pansiyon.

Ürgüp’de konaklamak isterseniz önerilerimiz şunlar: Fresco Konakları, 4 Oda Cave Hotel, Yunak Evleri, Esbelli Evi, Serinn, Courtyard Cave Hotel, Dere Suits, Akuzun Otel (ucuz alternatif).
Uçhisar veya Ortahisar: The House Hotel Cappadocia (Ortahisar), Taşkonaklar (Uçhisar), Hezen Otel (Ortahisar), Queens Cave (Ortahisar), Kale Konak (Uçhisar), Karlık Evi (Uçhisar),

Ürgüp-Ayvalı köyü: Gamirasu Cave Hotel, Öykü Evi, Blue Valley Otel.

Gezip Görme, Kapadokya Turları

Gündüzleri müzisyenler provalar yaparken Kapadokya’yı görmek isterseniz, destekçilerimizden Middle Earth Travel’ı tavsiye ediyoruz. KKMD üyeleri tur fiyatları üzerinden %15 indirim alacaklar ve aynı zamanda derneğe 10TL’lik bir destekte bulunmuş  olacaklar.
Ayrıca havaalanı transferlerimize destek olan Argeus Tourism&Travel da özel taleplerinize yardımcı olmaktan mutlu olacaktır. 

Kapadokya’da balonla uçmak isteyenler için önerimiz ise destekçilerimizden Voyager Balloons. Her uçuşta KKMD üyeleri %20 indirim alacak ve derneğe kişi başı 10 TL destekte bulunmuş olacaksınız. Önceden rezervasyon yaptırmanız tavsiye olunur.

Yemek
Yemek keyfi önerilerimiz şöyle: Ziggy’s Café (Ürgüp), Muti Restaurant (Ürgüp), Seten Restaurant (Göreme), Old Greek House (Mustafapaşa), Bizim Ev Restaurant (Avanos), A’la Turca (Göreme)

 

Fotoğraflar: Recep Aksoy

Okunma Sayısı Okunma Sayısı: 44514 Eklenme Tarihi Tarih: 2015-08-03

Nevşehir Hava Durumu
Seçimi Hatırla
İl Seç
İstatistik
Toplam : 87230416 ziyaretçi
Bugün : 851 ziyaretçi
Dün : 27708 ziyaretçi
S. Yükleme Süresi : 0.45 sn

toplu mail


Copyright 2009 - Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki tüm fotoğraf, yazı, doküman ve düşünce ürünleri 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır. Kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz. Aksine davrananlar hakkında avukatımız aracılığı ile hukuki takibat yapılacaktır.
 

cappadocia@cappadociaexplorer.com