English
Men
Kapadokya Rehberi
Peribacası Dergisi
Peribacası Kapadokya Yayınları
Kapadokya Firmaları
Kapadokya Fotoğrafları
Kapadokya Fotoğrafçıları
Kapadokya Haritaları
Kapadokya Karikatürleri
Kapadokya ve Sanat
Kapadokya Yazıları
Kapadokya Yayın Arşivi
Kapadokya Efemera Arşivi
Kapadokya Video-Film Arşivi
Sosyal Medya Adreslerimiz
Sivil Toplum Kuruluşları
Önemli Telefonlar ve Linkler
Site Güncellemeleri
Belge ve Fotoğraflarda Kapadokya
Firma Arama
Şehir
İlçe-Belde
Hizmet Alanı
Firma
Anket

Sanat ve müzik festivalleri Kapadokya'ya olan ilginin artmasını sağlıyor mu?
       
Evet.
Hayır.
Mail List
Yeni Kayıt
Şifremi Unuttum
    Peribacası Dergisi  Dergimiz Hakkında  
Peribacası Kapadokya Kültür ve Tanıtım Dergisi

İlk sayımızdan beri sanki bir yapbozun parçalarını tamamlamaya çalışan çocuklar gibi heyecanla ve sabırla çalıştık. Gerçekten de Kapadokya bizim için çok parçalı büyük bir yapboz gibi. Her makale, her fotoğraf, birleştiğinde anlamlı bir bütün oluşturan küçük parçalar aslında. Bizler bugüne kadar en uygun parçaları bulmaya ve doğru yere yerleştirmeye büyük özen gösterdik. Bu özeni fark eden ciddi okuyucularımız ve dergimize destek olan birçok Kapadokyalı dostumuz oldu. Hepsini çok seviyoruz. Kalıcı olanın, doğru kurulmuş insan ilişkileri ve dostluklar olduğunun farkındayız.
Konusu Kapadokya, ama her şeyi ile sadece Kapadokya olan bir dergi hazırlama düşüncemizi dostlarımızla ilk paylaştığımızda, birkaç dergi çıkardıktan sonra konuyu tüketeceğimizi söyleyenler oldu. Oysa bölgede araştırma yapmaya başladıktan sonra daha iyi gördük ki, Kapadokya gerçekten engin bir deniz. İnanılmaz doğası ve büyülü atmosferiyle, kültür hazineleriyle, arkeolojik ve tarihi dokusu, bağları, şarap mahzenleriyle, birbirini kıskandıran otelleri, yöresel mutfağına ait inanılmaz lezzetli yemekleriyle, geleneksel el sanatları ve doğa sporları olanaklarıyla o kadar geniş bir çeşitliliğe sahip ki, değil birkaç dergi, ciltler dolusu kitap hazırlasak Kapadokya’yı bitirebilmek mümkün gibi görünmüyor.
Kapadokya, bütün bu özellikleriyle başta kültür ve inanç turizmi olmak üzere doğa aktiviteleri ve termal turizme kadar bir çok turizm çeşidinin ön plana çıktığı özgün bir destinasyon olarak karşımıza çıkıyor. Buna karşın Kapadokya’nın yurtiçi ve özellikle de yurtdışı tanıtımının bugün için yeterli düzeyde olduğunu söylemek ne yazık ki mümkün değil. Bizler bu amaçla, konusu sadece Kapadokya olan, üç ayda bir Türkçe ve İngilizce 80 sayfa olarak hazırlanan Peribacası Kapadokya Kültür ve Tanıtım Dergisi’ni yayınlamaya karar verdik. Dergimiz, Kare Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd Şti’nin bir yayın organı olarak çıkıyor. 1989 yılında iki ortaklı olarak Ankara’da kurulan ve 2009’da 20. kuruluş yılını kutlayan Kare Tekstil, ev tekstili alanındaki faaliyetlerini sürdürüyor.

Dağıtım Ağımız
Peribacası Kapadokya Kültür ve Tanıtım Dergisi, ücretli ve ücretsiz olarak iki şekilde dağıtılıyor. Ücretli dağıtım kapsamında Türkiye’nin önemli turistik merkezlerinde özellikle yabancı yayınların satıldığı kitapçılarda satışa çıkıyor. Bu amaçla Türkiye genelinde yayın dağıtımı yapan firmaların dağıtım ağlarından yararlanıyoruz. Kapadokya bölgesinde ise bilinen dergi ve kitap satış noktalarında yayınlarımızı bulabilirsiniz.
Dergimizin basılan miktarının yaklaşık yarısı ücretsiz dağıtım kapsamında ilgililere ulaştırılıyor. Bu çerçevede yayınlarımız Ankara’da yabancı elçilik personeline kurye yolu ile elden teslim ediliyor. Kapadokya bölgesi ile iş yapan turizm acentalarına, Ankara’da Milli Kütüphane başta olmak üzere halk kütüphanelerine ve üniversite kütüphanelerine, Kapadokya Bölgesindeki il turizm müdürlüklerine, bölge belediyelerine, kaymakamlıklara ve kütüphanelere ücretsiz olarak ulaştırılıyor. Yurtiçinde İstanbul’da yapılan EMITT Fuarında, yurtdışında ise Turizm Bakanlığı ve KAPTİD (Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği) aracılığı ile KAPTİD standının kurulduğu önemli turizm fuarlarında dağıtılıyor.

Dergimizin Teknik Özellikleri
Sayfa Sayısı : 80
Ebat  : A4 (21 x 29.7 cm)
Kağıt  : 115 gr parlak kuşe
Kapak  : 200 gr parlak kuşe + selefon
Cilt  : İplik dikiş ve sırttan sıcak tutkal
Ambalaj : Tamamı poşetli
Satış Fiyatı : 7 TL

Nevşehir Hava Durumu
Seçimi Hatırla
İl Seç
İstatistik
Toplam : 94132356 ziyaretçi
Bugün : 8486 ziyaretçi
Dün : 15798 ziyaretçi
S. Yükleme Süresi : 0.25 sn

toplu mail


Copyright 2009 - Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki tüm fotoğraf, yazı, doküman ve düşünce ürünleri 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır. Kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz. Aksine davrananlar hakkında avukatımız aracılığı ile hukuki takibat yapılacaktır.
 

cappadocia@cappadociaexplorer.com