English
Men
Kapadokya Rehberi
Peribacası Dergisi
Peribacası Kapadokya Yayınları
Kapadokya Firmaları
Kapadokya Fotoğrafları
Kapadokya Fotoğrafçıları
Kapadokya Haritaları
Kapadokya Karikatürleri
Kapadokya ve Sanat
Kapadokya Yazıları
Kapadokya Yayın Arşivi
Kapadokya Efemera Arşivi
Kapadokya Video-Film Arşivi
Sosyal Medya Adreslerimiz
Sivil Toplum Kuruluşları
Önemli Telefonlar ve Linkler
Site Güncellemeleri
Firma Arama
Şehir
İlçe-Belde
Hizmet Alanı
Firma
Anket

Sanat ve müzik festivalleri Kapadokya'ya olan ilginin artmasını sağlıyor mu?
       
Evet.
Hayır.
Mail List
Yeni Kayıt
Şifremi Unuttum

Vinotolia’nın Kasım 2011 şarap seminerleri programı

Vinotolia’nın Kasım 2011 şarap seminerleri programı

Vinotolia tarafından Uçhisar’daki Şıra Otel’de gerçekleştirilen şarap tarihi ve kültürü seminerleri ile tadımlarının Kasım 2011 programı açıklandı. WSET (Wine and Spirit Education Trust) Advanced sertifikalı şarap uzmanı öncülüğünde verilen seminer ve tadım seansları farklı temalarda gerçekleştirilecek.

Vinotolia tarafından açıklanan Kasım 2011 programı şöyle:

12 Kasım 2011 -  Türkiye'nin Şaraplı Tarihi

14 Kasım 2011 - Üzüm Üzüm Türkiye
 
16 Kasım 2011 - Trakya’nın Şarapları

18 Kasım 2011 - Yabancı Gelinler, Damatlar

20 Kasım 2011 - Tarihin en eski üzümü Bornova Misketi

22 Kasım 2011 - Üşüyen Üzümlerin Ülkesi: Alsace Şarapları

Saat 17:30’da başlayan ve konusuna göre yaklaşık 1-1,5 saat süren seminerler Uçhisar’daki Şıra Otel’in kayaya oyulmuş mahzeninde yapılıyor. Katılımcı ücreti, seminer konusuna göre 45-60 TL arasında değişiyor. Vinotolia ayrıca, bu tarihler dışında 5 kişi ve üstü gruplar için rezervasyonla seminer ve tadım etkinliği hizmeti de veriyor.
En az 4, en fazla 15 katılımcıyla gerçekleştirilen seminerlere katılmak için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. Seminerler Türkçe dışında, İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve Japonca dillerinde de verilebiliyor.

Seminerlerin içeriklerine ilişkin bilgi ise şöyle:

Türkiye’nin Şaraplı Tarihi ve Şarap Tadımı: Hititlerden günümüze  Anadolu’da şarapçılık ve bağcılığın serüvenini anlatan dialı sunumun ardından, ülkenin 5 şarap bölgesinden seçilmiş Bornova Misketi, Emir, Narince, Kalecik Karası ve Öküzgözü gibi yerel üzümlerden yapılan 5 ayrı şarap tadılıyor.
Üzüm üzüm Türkiye: Anadolu’nun başlıca şaraplık üzümlerinin özellikleri, aroma profilleri ve yemek uyumları görseller eşliğinde anlatılarak bu üzümlerden üretilen şaraplar tadılıyor.
Trakya'nın şarapları: Trakya’nın butik üreticileri Melen, Gülor ve Arcadia’nın Trakya’daki kendi bağlarında ürettikleri Malbec, Sangiovese, Cabernet Franc, Sauvignon Blanc gibi üzümlerden yapılan şaraplar tadılıyor.
Yabancı Gelinler, Damatlar: Anadolu ve Trakya topraklarındaki yabancı üzümler ve bunların yerli kupajlarından (Narince-Chardonnay, Cabernet Sauvignon-Boğazkere, Merlot-Öküzgözü, Kalecik Karası-Tempranillo vb) 5 değişik şarap, açıklamalar ve üzümlerin özelliklerini anlatan dialı sunum ile tadılıyor.
Tarihin en eski üzümü Bornova Misketi: M.Ö 5. yüzyılda, Herodot tarafından tarihte ilk olarak adlandırılan üzüm olan ve Muscat ya da Bornova Misketi adlarıyla tanınan üzümden üretilen sek ve yarı tatlı şaraplar tadılıyor. Tadımda, Türkiye kaynaklı şaraplar dışında Yunanistan’ın en iyi Muscat teruarı Limni  şarapları da bulunuyor.
Üşüyen Üzümlerin Ülkesi: Alsace Şarapları: Fransa’nın doğusundaki beyaz şarap bölgesi Alsace’ın enfes aromalı Riesling ve Gewürtztraminer üzümlerinden üretilen şaraplarının tadımı. Ayrıca aynı üzümlerden Türkiye’de şarap üreten tek firma olan Melen'in şarapları da tadılıyor.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için:
e-posta:
info@hotelsira.com
Hotel Şıra Tel: 0384.219 30 37


 

Okunma Sayısı Okunma Sayısı: 40273 Eklenme Tarihi Tarih: 2011-11-10

Nevşehir Hava Durumu
Seçimi Hatırla
İl Seç
İstatistik
Toplam : 75203898 ziyaretçi
Bugün : 10629 ziyaretçi
Dün : 42318 ziyaretçi
S. Yükleme Süresi : 0.45 sn

toplu mail


Copyright 2009 - Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki tüm fotoğraf, yazı, doküman ve düşünce ürünleri 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır. Kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz. Aksine davrananlar hakkında avukatımız aracılığı ile hukuki takibat yapılacaktır.
 

cappadocia@cappadociaexplorer.com