English
Men
Kapadokya Rehberi
Peribacası Dergisi
Peribacası Kapadokya Yayınları
Kapadokya Firmaları
Kapadokya Fotoğrafları
Kapadokya Fotoğrafçıları
Kapadokya Haritaları
Kapadokya Karikatürleri
Kapadokya ve Sanat
Kapadokya Yazıları
Kapadokya Yayın Arşivi
Kapadokya Efemera Arşivi
Kapadokya Video-Film Arşivi
Sosyal Medya Adreslerimiz
Sivil Toplum Kuruluşları
Önemli Telefonlar ve Linkler
Site Güncellemeleri
Firma Arama
ehir
le-Belde
Hizmet Alan
Firma
Anket

Sanat ve müzik festivalleri Kapadokya'ya olan ilginin artmasını sağlıyor mu?
       
Evet.
Hayır.
Mail List
Yeni Kayt
ifremi Unuttum

Kapadokya Bisiklet SK başarıdan başarıya koşuyor

Kapadokya Bisiklet SK başarıdan başarıya koşuyor

Kapadokya Bisiklet Spor Kulübü (SK), katıldığı yarışlardan madalyasız dönmüyor. Kulüp, altı sporcusuyla katıldığı 3. Batman/Hasankeyf Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışması’nda biri altın, beş madalya kazandı. Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Salcano sponsorluğunda 25 Mayıs 2014 Pazar günü düzenlenen yarışlarda U17 kategorisinde ilk dört dereceyi Kapadokya Bisiklet SK sporcuları paylaştı. Kulüp, masterlar kategorisinde de ikincilik ödülü aldı. 3. Batman/Hasankeyf Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışması’na Türkiye’nin pek çok ilinden 106 sporcu ile Azerbaycan, Bosna-Hersek, Ermenistan, İran ve Sırbistan’dan 10 sporcu katıldı. Yarışmanın startını Maliye Bakanı Mehmet Şimşek verdi.

Yarışlarda, U17 kategorisinin birincisi 01:00:48’lik derecesiyle Kapadokya Bisiklet SK’dan Oğuzhan Tiryaki olurken, aynı kulüpten İzzet Şahin İçen (01:02:33) ikinci, Tayyip Uz (01:05:48) üçüncü, Arif Emre Uz (01:10:50) dördüncü oldu. Oğuzhan Tiryaki, nisan ayında Alanya’da yapılan dağ bisikleti turnuvasında ve mart ayında Aydın’da düzenlenen yol yarışlarında da altın madalya almış, 2013 yılında ise Balkan Şampiyonu olmuştu.

3. Batman/Hasankeyf Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışması’nda masterlar kategorisinde ise Kapadokya Bisiklet SK’dan Mustafa Zağlı 01:21:51’lik derecesiyle ikinci oldu.

Kapadokya Bisiklet Spor Kulübü

Kapadokya Bisiklet SK, Kapadokya’da bisiklet festivalleri ve yarışları düzenleyen Argeus Tourism & Travel’ın ortaklarından Aydın Ayhan Güney’in başkanlığında, bisiklet sporuna gönül veren bir grup insan tarafından dört yıl önce kuruldu. Yaklaşık 100 bin TL bütçeye sahip olan takımın finansmanı büyük ölçüde Argeus Tourism & Travel tarafından gerçekleştiriliyor. Takımın diğer destekçileri arasında ise Ürgüp Belediyesi, Voyager Balloons, Bazaar 54, Güray Seramik ve Punto bulunuyor. Tamamen özel sektör tarafından kurulup finanse edilen bir takım olan ve kısa süre içinde önemli başarılara imza atan Kapadokya Bisiklet SK, Türkiye çapında örnek bir proje olarak değerlendiriliyor. Takımın antrenörlüğünü Mustafa Karaselek, müdürlüğünü ise Necat Fahri Yazıcı yapıyor. 

Fotoğraflar: Salcano ve Necat Fahri Yazıcı

Okunma Says Okunma Says: 21466 Eklenme Tarihi Tarih: 2014-05-27


Nevehir Hava Durumu
Seimi Hatrla
l Se
İstatistik
Toplam : 40887306 ziyareti
Bugn : 9208 ziyareti
Dn : 33524 ziyareti
S. Ykleme Sresi : 0.98 sn

evlilik sitesi toplu mail stand hostesi Stromverteiler hazr site


Copyright 2009 - Tm haklar sakldr. Sitemizdeki tm fotoraf, yaz, dokman ve dnce rnleri 5846 Sayl Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamnda korunmaktadr. Kaynak gsterilerek dahi kopyalanamaz. Aksine davrananlar hakknda avukatmz aracl ile hukuki takibat yaplacaktr.
 

cappadocia@cappadociaexplorer.com | web tasarm