English
Men
Kapadokya Rehberi
Peribacası Dergisi
Peribacası Kapadokya Yayınları
Kapadokya Firmaları
Kapadokya Fotoğrafları
Kapadokya Fotoğrafçıları
Kapadokya Haritaları
Kapadokya Karikatürleri
Kapadokya ve Sanat
Kapadokya Yazıları
Kapadokya Yayın Arşivi
Kapadokya Efemera Arşivi
Kapadokya Video-Film Arşivi
Sosyal Medya Adreslerimiz
Sivil Toplum Kuruluşları
Önemli Telefonlar ve Linkler
Site Güncellemeleri
Belge ve Fotoğraflarda Kapadokya
Firma Arama
Şehir
İlçe-Belde
Hizmet Alanı
Firma
Anket

Sanat ve müzik festivalleri Kapadokya'ya olan ilginin artmasını sağlıyor mu?
       
Evet.
Hayır.
Mail List
Yeni Kayıt
Şifremi Unuttum

Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali yapıldı

Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali yapıldı

Cumhuriyet tarihinin en büyük bisiklet buluşması olan “Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali”, 09-13 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Argeus tarafından beşinci kez düzenlenen festivale Türkiye’nin yanı sıra İngiltere, İran, Hindistan, Almanya, Fransa, Yunanistan, Nijerya, Lüksemburg, Belçika, Hollanda, ABD, Macaristan, Romanya, Güney Afrika ve Avusturya’dan gelen 1.200 bisikletçi katıldı. Festival kapsamında ikisi Türkiye’de ilk kez olmak üzere dört farklı etkinlik gerçekleştirildi. Ayrıca, Ürgüp’teki festival merkezinde Salcano Kapadokya Expo da kuruldu.

Bisiklet Köyü Buluşması’na katılan bisikletçiler dört gün boyunca farklı etaplarda pedal çevirerek Kapadokya’nın doğal, tarihi güzelliklerini görme fırsatı buldu.

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) takviminde S2 statüsünde yer alan Salcano Kapadokya Dağ Bisikleti Etap Yarışları’nda ise bireysel zamana karşı (XCT), noktadan noktaya (XCP) ve olimpik dağ bisikleti (XCO) yarışlarına yüzlerce bisikletçi katıldı. Salcano Kapadokya Bisiklet Spor Kulübü’nden Oğuzhan Tiryaki, İzzet Şahin İçen, Tayyip Uz ve Esra Kürkçü kendi kategorilerindeki yarışlarda ilk üç dereceyi paylaştılar.

Veloturk Gran Fondo yarışında toplanan 36,813 TL ile çocuklara bisiklet alınacak

Türkiye’de ilk kez yapılan Dağ Bisikleti Kros Eliminatör Yarışı ve Veloturk Gran Fondo ilgi gören yarışlar arasındaydı. Oyuncu Kerem Bursin, şarkıcı ve oyuncu Ayşegül Aldinç, gazeteci Esin Övet, “Arda’nın Mutfağı” programını hazırlayan Arda Türkmen ve GQ Türkiye’nin genel yayın yönetmeni Okan Can Yantır, Veloturk Gran Fondo etkinliğini Ürgüp-Kayseri etabı boyunca izleyerek destek verenler arasında yer aldı.

Veloturk Gran Fondo etkinliği katılımcılarından elde edilen 36,813 TL, Veloturk’ün “2000 Çocuğa 2000 Bisiklet” projesine aktarılacak. Veloturk ekibi tarafından konuyla ilgili olarak yayınlanan teşekkür mesajında şu ifadelere yer verildi:

“12 Eylül Cumartesi günü Ürgüp'te Veloturk Gran Fondo'yu yaptık. Yüksek rakımda, çok sıcak havada, sert bir parkurda güzel bir yarış oldu. Geliştirmemiz gereken şeyler elbette var ve hepsinin farkındayız. Ama katılımcılardan aldığımız tepkiler, ezici bir çoğunlukla, çok olumluydu. Bu başarılı organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen tüm kurum, kuruluş ve kişilere çok çok teşekkür ederiz. Fakat özellikle bir kişiyi ismiyle anmak zorundayız. Aydın Ayhan Güney olmasaydı bu yarış yapılamazdı. Bizim aramızdaki adıyla ‘AAG’ ve ekibine şükranlarımızı sunarız.

En büyük teşekkür ise, Türkiye'nin her yerinden yarışa kayıt olan, kalkıp Ürgüp'e gelen, kısa ve uzun parkurda terini akıtan, bitiren bitiremeyen tüm katılımcılara. Siz olmasaydınız bu yarış olmazdı, sizlerin desteği ve enerjisi olmadan #2000çocuğa2000bisiklet projesi olmaz. Siz, biz, hepimiz bir çocuğun yüzünde gülümseme olduk. Elde ettiğimiz gelirin tamamı kuruşu kuruşuna bisiklet alımına aktarılacak.”

Salcano Kapadokya Expo

Festival kapsamında Ürgüp merkezinde kurulan Salcano Kapadokya Expo’da Salcano Bisiklet, ROTT8 E-Bike Elektrikli Bisiklet, B-Active Türkiye, Soleus Running saatleri, Turuncu Bisiklet, Cyclist Türkiye dergisi, Forum Kapadokya, Voyager Balloons ve Veloturk gibi festivale destek veren kuruluşların standları yer aldı. Ayrıca, Show Radyo djleri fuar alanında çeşitli canlı yayınlar gerçekleştirdi.

 

Yarış sonuçlarına Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

Fotoğraflar: Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali

Okunma Sayısı Okunma Sayısı: 53543 Eklenme Tarihi Tarih: 2015-09-20Nevşehir Hava Durumu
Seçimi Hatırla
İl Seç
İstatistik
Toplam : 92970321 ziyaretçi
Bugün : 22484 ziyaretçi
Dün : 40905 ziyaretçi
S. Yükleme Süresi : 2.28 sn

toplu mail


Copyright 2009 - Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki tüm fotoğraf, yazı, doküman ve düşünce ürünleri 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır. Kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz. Aksine davrananlar hakkında avukatımız aracılığı ile hukuki takibat yapılacaktır.
 

cappadocia@cappadociaexplorer.com