English
Men
Kapadokya Rehberi
Peribacası Dergisi
Peribacası Kapadokya Yayınları
Kapadokya Firmaları
Kapadokya Fotoğrafları
Kapadokya Fotoğrafçıları
Kapadokya Haritaları
Kapadokya Karikatürleri
Kapadokya ve Sanat
Kapadokya Yazıları
Kapadokya Yayın Arşivi
Kapadokya Efemera Arşivi
Kapadokya Video-Film Arşivi
Sosyal Medya Adreslerimiz
Sivil Toplum Kuruluşları
Önemli Telefonlar ve Linkler
Site Güncellemeleri
Belge ve Fotoğraflarda Kapadokya
Firma Arama
Şehir
İlçe-Belde
Hizmet Alanı
Firma
Anket

Sanat ve müzik festivalleri Kapadokya'ya olan ilginin artmasını sağlıyor mu?
       
Evet.
Hayır.
Mail List
Yeni Kayıt
Şifremi Unuttum

The North Face Kapadokya Ultra Trail yapıldı

The North Face Kapadokya Ultra Trail yapıldı

The North Face Kapadokya Ultra Trail, 24 Ekim 2015 Cumartesi günü 110 km, 62 km ve 36 km koşu mesafelerini kapsayan üç farklı parkurda gerçekleştirildi. Kapadokya’da yapılan RaidLight Aladağlar Sky Trail ve Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali gibi önemli spor etkinliklerini de organize eden Argeus tarafından düzenlenen The North Face Kapadokya Ultra Trail’de çeşitli ülkelerden etkinlik için gelen 752 kişi koştu. 661 kişinin tamamlayabildiği yarışta 110 km’nin galibi Alman Matthias Krah (11:39) oldu. Geçtiğimiz yılın 110 km birincisi Elena Polyakova ise bu yıl koştuğu 62 km kategorisini kadınlarda ikinci olarak tamamladı.

Çocuk koşusu, fuar alanı etkinlikleri, ödül törenleri ve çekilişlerle festival tadında geçen The North Face Kapadokya Ultra Trail katılımcıları arasında Yonca Tokbaş, Pınar Çelikel, Aslı Öktener, Ayçağ Bıçakçı, Serkan Ocak gibi editör ve köşe yazarları da yer aldı.

İlköğretim çağındaki 500'e yakın çocuğun katıldığı ve tüm katılımcıların birinci ilan edildiği çocuk koşusu sonrasında yapılan çekilişte 10 çocuk bisiklet ödülü kazandı.

The North Face Kapadokya Ultra Trail’de dereceye giren koşucular şöyle belirlendi:

The North Face Kapadokya Ultra Trail (110 km-Erkekler)

1. Matthias Krah (Almanya) 2. Andis Rumbenieks (Letonya) 3. Robbie Britton (İngiltere)

The North Face Kapadokya Ultra Trail (110 km-Kadınlar)

1. Francesca Capena (İtalya) 2. Mariya Nikolova (Bulgaristan) 3. Anna Mattsson (İsveç)

The North Face Kapadokya Ultra Trail (110 km-Erkekler 40+)

1. Jaume Teres Costa (İspanya) 2. Jose Blasco (Fransa) 3. Paul Radford (İngiltere)

The North Face Kapadokya Ultra Trail (110 km-Kadınlar 40+)

1. Francesca Canepa (İtalya) 2. Aneta Ralcheva (Bulgaristan) 3. Maya Petrova (İngiltere)

Kapadokya Trail 60K (62 km-Erkekler)

1. Nikolaos Rodopoulos (Yunanistan) 2. Kemal Kukul (Türkiye) 3. Ashkan Almasi (İran)

Kapadokya Trail 60K (62 km-Kadınlar)

1. Ayşen Solak (Türkiye) 2. Elena Polyakova (Rusya) 3. Alessandra Corvaia (İtalya)

Kapadokya Trail 60K (62 km-Erkekler 40+)

1. Kemal Kukul (Türkiye) 2. Serdar Ünalan (Türkiye) 3. Tanzer Dursun (Türkiye)

Kapadokya Trail 60K (62 km-Kadınlar 40+)

1. Alessandra Corvaia (İtalya)  2. Aylin Savacı Armador (Türkiye) 3. Belkis Mert (Türkiye)

Kapadokya Trail 30K (36 km-Erkekler)

1. Marjan Bonev (Makedonya) 2. Mehmet Tahir Avcıbaşı (Türkiye) 3. Hasan Akyol (Türkiye)

Kapadokya Trail 30K (36 km-Kadınlar)

1. Stéphanie Manivoz (Fransa) 2. Dilek İpek (Türkiye) 3. Ayşen Aktaş Topuz (Türkiye)

Kapadokya Trail 30K (36 km-Erkekler 40+)

1. Hasan İşbilir (Türkiye) 2. Kazım Geven (Türkiye) 3. Bora Maviş (Türkiye)

Kapadokya Trail 30K (36 km-Kadınlar 40+)

1.Yasemin Göktaş (Türkiye)  2. Emine Sarısoy Dimitriadis (Türkiye)  3. Burçe Arı (Türkiye)

Koşucular duygularını paylaştı

The North Face Kapadokya Ultra Trail katılımcıları sosyal medya üzerinden duygularını şöyle paylaştı:

Francesca Canepa: Koşuyu düzenleyenlere ve misafirperver Türk halkına çok teşekkür ediyorum. Unutamayacağım güzellikteki bu büyülü coğrafyayı her zaman kalbimde taşıyacağım.

Filiz Çancılar: 36K kadınlar genel klasmanını beşincilik ile bitirdim. Zor bir parkur, keyifli bir organizasyon, müthiş tecrübe.

Özge Arslan Özbil: Bugün Kapadokya 36 km trail koşusunu tamamladım. Hem inanılmaz mutluyum hem de acayip yorgunum. Ama kelimelerle tarifi mümkün olmayan bir gün geçirdim. Sağanak yağmur, çamur, ip inişleri, kedi merdiveni inişleri, mağara geçişleri olan, sadece tek kişinin geçebileceği vadilerden geçtiğimiz hem çok zor hem de olağanüstü güzellikteki bir parkuru koştuk. Bugün kendimi keşfettim koşarken, kendimin bile bilmediği kendimden bir parça buldum o parkurda.. Sadece çok mutluyum. Bugün burda 36K, 62K ve 110K parkurlarında koşmaya cesaret eden herkesi kutluyorum.

Ayla Gökmen: Yağmurla birlikte bolca çamur. Kapadokya'nın essiz coğrafyasında harika bir rota... Bütün bunlarla birlikte nefis bir gün geride kaldı. Bu bir yıl hemen geçsin; yine gelelim, yine koşalım bu patikalarda.

Naim Emre Bolat: Koşu sonrası acıyla karışık mutluluğum. 62 km 1980 mt. irtifa kazanımı, 3 saat yağan yağmurdan balçığa dönen rüzgarlı yolları, öğleden sonra yağmuru aratan nemi ve güneşi, önüme bakmaktan seyrine doyamadığım muhteşem manzaraları ile payıma düşen eziyeti yaşadım. Koştuklarım arasında en çok zorlandığım yarış oldu. Sırasıyla İbrahimpaşa, Uçhisar, Göreme, Çavuşin ve Akdağ’dan geçtik. Koşmasam bu kadar güzel yeri birarada göremezdim sanırım. Görmedik, hatta içinde yaşadık buraları. Bense 7 saat 53 dakika ile genelde 29. yaş kategorimde 16. bitirdim bu koşuyu. Koşu öncesinde ve sırasında destek olan herkese çok teşekkür ederim. Her zamanki gibi “acısı gider, mutluluğu kalır”.

Koşu Kadını Ekibi: Her kilometresi ayrı bir macera olan Kapadokya Trail 36 km yarışını bitirmenin haklı mutluluğunu yaşıyoruz.

Elena Polyakova: Heyecan verici, gizemli, muhteşem Kapadokya! Bu sene dinlenme yılım olduğu için 110 km değil 62 km koşmayı tercih ettim. Benzersiz Kapadokya'da olmak harikaydı! Her şey inanılmaz güzeldi! Yağmur, çamur çok eğlenceliydi. Fazla zorlamadan acayip güzel bir yarış oldu ve birçok güzel dostumu parkurda görebildim. Organizasyon, sponsorlar, gönüllüler, destekçiler, kaldığım yer, her şey harikaydı. Sonsuz teşekkürler ve elbette seneye görüşmek üzere.

Mustafa Kızıltaş: Çok koştuk, çok yorulduk, çok eğlendik. Koşan, koşturan ve destekleyen her bir kişiyi yürekten kutluyorum. Ekstrem bir spor dalında olması gereken ne varsa hepsi vardı ve doyasıya yaşadık.

Serkan Özdemir: 60 km hayatımda ilk kez koştuğum bir mesafe idi. 8 saat 50 dakikalık zamanla, genel klasmanda 44. kendi klasmanında ise 25.likle tamamladım. Sabah 7’de toplu start ile başlayan yarışın büyük bölümü yağmurlu havada geçti. Yağmurla ağırlaşan zeminde harika ve keyifli (işkence dolu demek daha doğru :-)) ) bir yarış oldu.

Okunma Sayısı Okunma Sayısı: 46509 Eklenme Tarihi Tarih: 2015-10-27


Nevşehir Hava Durumu
Seçimi Hatırla
İl Seç
İstatistik
Toplam : 92968891 ziyaretçi
Bugün : 21054 ziyaretçi
Dün : 40905 ziyaretçi
S. Yükleme Süresi : 2.28 sn

toplu mail


Copyright 2009 - Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki tüm fotoğraf, yazı, doküman ve düşünce ürünleri 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır. Kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz. Aksine davrananlar hakkında avukatımız aracılığı ile hukuki takibat yapılacaktır.
 

cappadocia@cappadociaexplorer.com