English
Men
Kapadokya Rehberi
Peribacası Dergisi
Peribacası Kapadokya Yayınları
Kapadokya Firmaları
Kapadokya Fotoğrafları
Kapadokya Fotoğrafçıları
Kapadokya Haritaları
Kapadokya Karikatürleri
Kapadokya ve Sanat
Kapadokya Yazıları
Kapadokya Yayın Arşivi
Kapadokya Efemera Arşivi
Kapadokya Video-Film Arşivi
Sosyal Medya Adreslerimiz
Sivil Toplum Kuruluşları
Önemli Telefonlar ve Linkler
Site Güncellemeleri
Belge ve Fotoğraflarda Kapadokya
Firma Arama
Şehir
İlçe-Belde
Hizmet Alanı
Firma
Anket

Sanat ve müzik festivalleri Kapadokya'ya olan ilginin artmasını sağlıyor mu?
       
Evet.
Hayır.
Mail List
Yeni Kayıt
Şifremi Unuttum

Raidlight Aladağlar Sky Trail-2016 koşusuna doğrudan katılım kontenjanı bir saatte doldu

Raidlight Aladağlar Sky Trail-2016 koşusuna doğrudan katılım kontenjanı bir saatte doldu

Kapadokya’nın en geniş katılımlı özel spor organizasyonları olan The North Face Kapadokya Ultra Trail ve Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali’ni düzenleyen Argeus Travel & Events firmasının ORDOS (Ortadoğu Arama-Kurtarma, Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği) ile birlikte organize ettiği Raidlight Aladağlar Sky Trail-2016 koşusuna doğrudan katılım kontenjanı bir saatte doldu. Türkiye’nin ilk “sky trail” koşusu  olan Raidlight Aladağlar Sky Trail’in bu yılki başvuruları 29 Şubat’ta alınmaya başlanmıştı. Bu yıl 13 Ağustos Cumartesi günü ikinci kez gerçekleştirilecek koşu için son başvuru tarihi 20 Mart, katılımcı sayısı en fazla 200, kayıt ücreti ise 200 TL olarak belirlendi. Başvuruların etkinlik web sitesinden yapılması gerekiyor.

Raidlight Aladağlar Sky Trail koşusuna katılmak için adayların ön kayıt sırasında sunduğu koşu ve dağcılık özgeçmişleri, son üç yıldaki patika ve dağ koşusu deneyimi ile dağcılık tecrübesi bakımından değerlendirmeye tabi tutuluyor. Değerlendirmeyi geçen ilk 100 kişi doğrudan katılma hakkına sahip olacak. İlk 100 ismin belirlenmesinin ardından her ülke için minimum 2 sporcu kotası gözetilerek kalan 100 kişilik kontenjan için kura çekilecek. Çekiliş ile koşu hakkı kazanmak için 20 Mart 2016 tarihine kadar kayıtlar alınmaya devam edecek.

Dünya Şampiyonu Nathalie Mauclair Raidlight Aladağlar Sky Trail’da koşacak

2015 yılı Ultra Trail Tour du Mont Blanc (UTMB) birincisi ve Lavaredo Ultra Trail ikincisi, 2013 ve 2015 yıllarında iki kez IAU Kadınlar Dünya Şampiyonu olmuş Nathalie Mauclair, Raidlight Aladağlar Sky Trail’da koşacak. İlk maraton yarışını 2010 yılında koşan ve yıllar içinde zirveye tırmanan Fransız sporcu “Herşeyin ötesinde mutlu olmak için koşuyorum” derken farklı coğrafyalarda güneşin batışını izlemenin ve kendi limitlerini keşfetme çabasının en önemli motivasyonu olduğuna dikkat çekiyor.

Koşu parkurunun hiçbir bölümü asfalt zemin içermiyor

Niğde Demirkazık köyündeki Nevzat Öntaş Dağ Evi’nden 13 Ağustos 2016 sabahı 06:00’da başlayacak olan Raidlight Aladağlar Sky Trail, Aladağlar’ın en yüksek zirvelerinden Demirkazık (3.756 m) etrafını dolaşarak Demirkazık köyünde sonlanacak. Toplamda 45 km koşacak ve 3.500 + m tırmanacak olan sporcuların parkuru 12 saatte bitirmeleri gerekiyor. Bu yıl yenilenen koşu parkurunun hiçbir bölümü asfalt zemin içermiyor.

International Trail Running Association (ITRA) ve Qualifying Race üyesi olan Raidlight Aladağlar Sky Trail organizasyonuna katılacak koşucular hanelerine 3’erden 6 puan yazdırmış olacak.

Okunma Sayısı Okunma Sayısı: 49768 Eklenme Tarihi Tarih: 2016-03-06


Nathalie Mauclair
Nathalie Mauclair


Nevşehir Hava Durumu
Seçimi Hatırla
İl Seç
İstatistik
Toplam : 94151407 ziyaretçi
Bugün : 9071 ziyaretçi
Dün : 18466 ziyaretçi
S. Yükleme Süresi : 0.5 sn

toplu mail


Copyright 2009 - Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki tüm fotoğraf, yazı, doküman ve düşünce ürünleri 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır. Kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz. Aksine davrananlar hakkında avukatımız aracılığı ile hukuki takibat yapılacaktır.
 

cappadocia@cappadociaexplorer.com