English
Men
Kapadokya Rehberi
Peribacası Dergisi
Peribacası Kapadokya Yayınları
Kapadokya Firmaları
Kapadokya Fotoğrafları
Kapadokya Fotoğrafçıları
Kapadokya Haritaları
Kapadokya Karikatürleri
Kapadokya ve Sanat
Kapadokya Yazıları
Kapadokya Yayın Arşivi
Kapadokya Efemera Arşivi
Kapadokya Video-Film Arşivi
Sosyal Medya Adreslerimiz
Sivil Toplum Kuruluşları
Önemli Telefonlar ve Linkler
Site Güncellemeleri
Belge ve Fotoğraflarda Kapadokya
Firma Arama
Şehir
İlçe-Belde
Hizmet Alanı
Firma
Anket

Sanat ve müzik festivalleri Kapadokya'ya olan ilginin artmasını sağlıyor mu?
       
Evet.
Hayır.
Mail List
Yeni Kayıt
Şifremi Unuttum

Salcano Erciyes Bisiklet Festivali başvuruları açıldı

Salcano Erciyes Bisiklet Festivali başvuruları açıldı

Bisiklet tutkunlarını amatör ve profesyonel düzeyde bir dizi bisiklet etkinliğiyle biraraya getirmeyi amaçlayan Salcano Erciyes Bisiklet Festivali 03-04 Eylül 2016 tarihlerinde Kayseri’de yapılacak. Festival organizasyonu, merkezi Ürgüp’te bulunan ve Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali, Raidlight Aladağlar Sky Trail, Kapadokya Ultra Trail gibi yüksek katılımlı etkinlikleri düzenleyen Argeus Travel & Events ile Veloturk tarafından gerçekleştirilecek. Başvuruların festival web sayfası üzerinden yapılması gerekiyor.

Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erciyes A.Ş. ve Türkiye Bisiklet Federasyonu işbirliğinde yapılacak etkinlik, Kayseri’nin ve özellikle Erciyes Turizm Merkezi’nin spor turizmi ile dört mevsim canlı tutulmasını amaçlıyor.

İki gün sürecek festival kapsamında dağ ve yol bisikleti kategorilerinde yapılacak yarışların yanı sıra “Veloturk Gran Fondo-Erciyes” yarışı da yer alıyor. Dağ bisikleti Downhill disiplininde ilk kez düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası nefes kesen Erciyes iniş parkuru ile adrenalin tutkunları için öne çıkan etkinlikler arasında yer alırken, dağ bisikletinde diğer yarış Cross-Country disiplininde yapılacak.

Festival kapsamında yol bisikleti kategorisinde de iki farklı yarış amatör bisikletlileri ağırlamaya hazırlanıyor. Türkiye’nin ilk amatör yol bisikleti yarışmaları Gran Fondo yarış serisi, “Veloturk Gran Fondo-Erciyes” yarışı, iki ayrı parkuruyla yol bisikleti tutkunlarının merakla beklediği etkinliklerin başında geliyor. Festival kapsamında en yoğun katılıma sahne olması beklenen Gran Fondo mücadelesi, geçtiğimiz yıl Kapadokya’da ilk kez Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali bünyesinde gerçekleştirilmişti.

Salcano Erciyes Bisiklet Festivali kapsamında yer alan etkinlikler ve tarihleri şöyle:

MTB Downhill (DHI) Türkiye Şampiyonası (lisanslı sporcular) / 03 Eylül 2016

Downhill disiplininde gerçekleşecek olan ve UCI kurallarına göre koşulacak olan yarışta, sporcular Erciyes Dağı zirvesinden başlayarak yarışacak.

Veloturk Gran Fondo amatör yol bisikleti yarışları / 04 Eylül 2016

Gran Fondo (kısa parkur) / 69 km: Kayseri şehir merkezinden başlayıp Tomarza’da bitecek olan yarışta toplam 890 m tırmanış yer alacak. Katılımcı sayısı 500 ile sınırlanan yarış için son kayıt tarihi 31 Ağustos 2016 olarak belirlendi. Katılım bedeli 100 TL olan yarıştan elde edilecek gelirin tamamı “Veloturk 2000 Çocuğa 2000 Bisiklet” projesine aktarılacak.

Gran Fondo (uzun parkur) / 116 km: Kayseri şehir merkezinden başlayıp Erciyes Dağı’nda bitecek olan yarışta toplam 1930 m tırmanış yer alacak. Katılımcı sayısı 500 ile sınırlanan yarış için son kayıt tarihi 31 Ağustos 2016 olarak belirlendi. Katılım bedeli 150 TL olan yarıştan elde edilecek gelirin tamamı “Veloturk 2000 Çocuğa 2000 Bisiklet” projesine aktarılacak.

MTB Cross-Country (XCO) Yarışı(lisanslı sporcular) / 04 Eylül 2016

XCO disiplininde gerçekleşecek olan ve UCI kurallarına göre koşulacak olan yarışta, sporcular Erciyes Dağı eteklerinde yarışacak.

Okunma Sayısı Okunma Sayısı: 49483 Eklenme Tarihi Tarih: 2016-05-23
Nevşehir Hava Durumu
Seçimi Hatırla
İl Seç
İstatistik
Toplam : 92971651 ziyaretçi
Bugün : 23814 ziyaretçi
Dün : 40905 ziyaretçi
S. Yükleme Süresi : 0.43 sn

toplu mail


Copyright 2009 - Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki tüm fotoğraf, yazı, doküman ve düşünce ürünleri 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır. Kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz. Aksine davrananlar hakkında avukatımız aracılığı ile hukuki takibat yapılacaktır.
 

cappadocia@cappadociaexplorer.com