English
Men
Kapadokya Rehberi
Peribacası Dergisi
Peribacası Kapadokya Yayınları
Kapadokya Firmaları
Kapadokya Fotoğrafları
Kapadokya Fotoğrafçıları
Kapadokya Haritaları
Kapadokya Karikatürleri
Kapadokya ve Sanat
Kapadokya Yazıları
Kapadokya Yayın Arşivi
Kapadokya Efemera Arşivi
Kapadokya Video-Film Arşivi
Sosyal Medya Adreslerimiz
Sivil Toplum Kuruluşları
Önemli Telefonlar ve Linkler
Site Güncellemeleri
Belge ve Fotoğraflarda Kapadokya
Firma Arama
Şehir
İlçe-Belde
Hizmet Alanı
Firma
Anket

Sanat ve müzik festivalleri Kapadokya'ya olan ilginin artmasını sağlıyor mu?
       
Evet.
Hayır.
Mail List
Yeni Kayıt
Şifremi Unuttum

Salomon Kapadokya Ultra-Trail®, Ultra-Trail World Tour 2017 takviminde

Salomon Kapadokya Ultra-Trail®, Ultra-Trail World Tour 2017 takviminde

Dünya genelinde 100 km üzerindeki en ilgi çekici koşu rotalarını bünyesinde barındıran ve patika koşularının Şampiyonlar Ligi olarak kabul edilen Ultra-Trail® World Tour 2017 takvimi açıklandı. Yıl boyunca farklı kıtalarda düzenlenecek olan 22 yarıştan 9'una Avrupa ülkeleri ev sahipliği yapacak. 21 Ekim 2017 tarihinde sezonun final müsabakaları arasında yer alan Salomon Kapadokya Ultra-Trail® yarışı ile Türkiye ilk kez patika koşularında Ultra-Trail® World Tour listesinde yer almayı başardı.

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Kapadokya’da, peri bacaları, kaya kiliseleri, yeraltı şehirleri ile çevrili masalsı bir coğrafyada eşsiz birer koşu deneyimi vadeden 110+ km, 60+ km ve 30+ km mesafelerdeki üç koşu rotası için yerli ve yabancı toplam 2000 katılımcı hedefleniyor.

Salomon Kapadokya Ultra-Trail® 2017 kayıtları açıldı

Ekim 2016'da 3. kez organize edilmiş olmasına rağmen, yapıldığı coğrafyanın eşsiz oluşu ve organizasyon standartlarının çok yüksek olması nedeniyle şimdiye kadar dünyanın önde gelen patika koşucularını çekmeyi başaran Salomon Kapadokya Ultra-Trail®, 2017 yılında da adından çok söz ettireceğe benziyor. Geçtiğimiz hafta parkuru tanımak için Kapadokya'ya gelen, Ultra-Trail® World Tour'un 2016 Dünya şampiyonu Gediminas Grinius şimdiden koşu için kaydını yaptırdı.

21-22 Ekim tarihlerinde yapılacak Salomon Kapadokya Ultra-Trail® 2017 hakkında ayrıntılı bilgi ve kayıt için http://cappadociaultratrail.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Salomon Kapadokya Ultra Trail® 2016 Yarışı ve Katılımcı İstatistikleri

Salomon Kapadokya Ultra-Trail®, 2016 yılında, 51 ülkeden 222 kadın 591 erkek toplam 813 sporcunun katılımıyla 22-23 Ekim tarihlerinde gerçekleşen 110+ km, 60+ km ve 30+ km koşularında, Kapadokya'nın kalbi Ürgüp'te koşu tutkunlarını biraraya getirmişti. Genel Klasmanda 110K mücadelesinde Aleksei Tolstenko (RUS) 12 saat 13 dk. ile, 60K yarışında Olda Janecek (AUT) 6 saat 03 dk. ile, 30K yarışında ise Ahmet Arslan (TUR) 2 saat 43 dk. ile birinciliğe ulaşan isimlerdi. Kadınlarda ise 110K'da Anna-Marie Watson (GBR), 60K’da Elena Polyakova (RUS), 30K yarışında ise Stéphanie Manivoz (FRA) birincilik kürsüsünde yer almayı başarmıştı.

Dünyanın önde gelen elit sporcularının yanısıra Fransa'nın ünlü patika koşusu UTMB fikrini ortaya atanlardan 85 yaşındaki Fransız koşucu René Bachelard yarışmanın en tecrübeli ismi olarak kürsüde yer alan bir diğer isimdi. Geniş bir yaş aralığında katılımcıları ağırlayan ve yörede spor kültürüne katkı sağlamayı hedefleyen Salomon Kapadokya Ultra Trail®, geleneksel hale gelen ve 280 çocuğun katıldığı Forum Kapadokya Çocuk Koşusu ardından düzenlenen ödül töreni ile sona ermişti. 

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Kapadokya, kültür turizmi için önemli bir merkez olmasının yanı sıra, ev sahipliği yaptığı rekor katılımlı koşu ve bisiklet organizasyonlarıyla Türkiye'nin önde gelen spor turizmi merkezleri arasındaki yerini koruyor. Spor organizasyonlarındaki tecrübesiyle Argeus ekibi önderliğinde yerel yönetimler ve yöredeki firmaların desteklediği Salomon Kapadokya Ultra Trail® mücadeleleri güçlü sponsorlarla işbirliği yaparak katılımcı sayısını ve hedeflerini her geçen gün yükseltiyor.

Okunma Sayısı Okunma Sayısı: 53024 Eklenme Tarihi Tarih: 2016-12-18
Nevşehir Hava Durumu
Seçimi Hatırla
İl Seç
İstatistik
Toplam : 93364241 ziyaretçi
Bugün : 23679 ziyaretçi
Dün : 61116 ziyaretçi
S. Yükleme Süresi : 0.35 sn

toplu mail


Copyright 2009 - Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki tüm fotoğraf, yazı, doküman ve düşünce ürünleri 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır. Kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz. Aksine davrananlar hakkında avukatımız aracılığı ile hukuki takibat yapılacaktır.
 

cappadocia@cappadociaexplorer.com