English
Men
Kapadokya Rehberi
Peribacası Dergisi
Peribacası Kapadokya Yayınları
Kapadokya Firmaları
Kapadokya Fotoğrafları
Kapadokya Fotoğrafçıları
Kapadokya Haritaları
Kapadokya Karikatürleri
Kapadokya ve Sanat
Kapadokya Yazıları
Kapadokya Yayın Arşivi
Kapadokya Efemera Arşivi
Kapadokya Video-Film Arşivi
Sosyal Medya Adreslerimiz
Sivil Toplum Kuruluşları
Önemli Telefonlar ve Linkler
Site Güncellemeleri
Firma Arama
ehir
le-Belde
Hizmet Alan
Firma
Anket

Sanat ve müzik festivalleri Kapadokya'ya olan ilginin artmasını sağlıyor mu?
       
Evet.
Hayır.
Mail List
Yeni Kayt
ifremi Unuttum

Salcano-Kapadokya Bisiklet Festivali Bisiklet Turu büyük ilgi gördü

Salcano-Kapadokya Bisiklet Festivali Bisiklet Turu büyük ilgi gördü

Argeus Doğa Sporları Topluluğu tarafından uluslararası çapta organize edilen Salcano-Kapadokya Bisiklet Festivali kapsamındaki Bisiklet Turu’na yerli ve yabancı 200 kişi katıldı. Bu yıl ikincisi düzenlenen ve yoğun ilgi gören tur 22-26 Haziran 2011 tarihleri arasında yapıldı. Bisiklet Turu’na katılanlar Ortahisar-Göreme kavşağı yakınlarında kurulan bisiklet köyündeki çadırlarda konakladılar.  

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Kapadokya Bisiklet Turu bu yıl daha fazla ilgi gördü. Yapılan başvurularla tur için açıklanan kontenjan çok kısa süre içinde doldu. Tur boyunca, Argeus Doğu Sporları Topluluğu yönetiminde hizmet veren profesyonel organizasyon ekibine, teknik yardım ve sağlık ekibi ile jandarma ve polis eskortları da destek vererek katılımcıların sorunsuz olarak etkinliği bitirmelerini sağladılar.
Sponsor firmaların da destek verdiği etkinliğe katılanlar dört gün boyunca Kapadokya’nın farklı yerlerine yapılan turlarda pedal bastılar. Turun birinci günü bisiklet köyünden yola çıkan katılımcılar Üçgüzeller (Çatalkaya), Ürgüp, Ulaşlı, Çökek, Sarıhıdır, Avanos, Zelve Paşabağları, Çavuşin, Göreme turunu gerçekleştirdi. İkinci gün ise Ürgüp, Karacaören, Karain, Karlık, Yeşilöz, Kavak köyü, Şahinefendi, Taşkınpaşa, Cemil köyü, Damsa Barajı, Mustafapaşa, Pancarlık ve Ortahisar rotası
yapıldı. Üçüncü gün Ortahisar’dan başlayan tur, Ayvalı, Güneyce, Mazı, Kaymaklı, Çardak ve Uçhisar’dan sonra yine bisiklet köyünde sona erdi. Dördüncü gün ise Özkonak parkuru gerçekleştirildi. Bu yılki tur, yürüyüş ve şarap tadımı etkinlikleri ile son buldu.
Tur boyunca katılımcılara Kapadokya’ya özgü geleneksel lezzetler sunuldu. Ayrıca, katılımcılar arasından çekilişle belirlenen yaklaşık 20 katılımcı ise ücretsiz balon turuna katılarak Kapadokya’yı kuşbakışı izleme şansı elde etti.

Fotoğraflar: Ahmet Salih Özenir, Ayfer Durmuş, İsmail Ağıllı, Ömer Aydoğan, Şerafettin Kaya.

Okunma Says Okunma Says: 25580 Eklenme Tarihi Tarih: 2011-06-28
Nevehir Hava Durumu
Seimi Hatrla
l Se
İstatistik
Toplam : 40889301 ziyareti
Bugn : 11203 ziyareti
Dn : 33524 ziyareti
S. Ykleme Sresi : 0.98 sn

evlilik sitesi toplu mail stand hostesi Stromverteiler hazr site


Copyright 2009 - Tm haklar sakldr. Sitemizdeki tm fotoraf, yaz, dokman ve dnce rnleri 5846 Sayl Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamnda korunmaktadr. Kaynak gsterilerek dahi kopyalanamaz. Aksine davrananlar hakknda avukatmz aracl ile hukuki takibat yaplacaktr.
 

cappadocia@cappadociaexplorer.com | web tasarm