English
Men
Kapadokya Rehberi
Peribacası Dergisi
Peribacası Kapadokya Yayınları
Kapadokya Firmaları
Kapadokya Fotoğrafları
Kapadokya Fotoğrafçıları
Kapadokya Haritaları
Kapadokya Karikatürleri
Kapadokya ve Sanat
Kapadokya Yazıları
Kapadokya Yayın Arşivi
Kapadokya Efemera Arşivi
Kapadokya Video-Film Arşivi
Sosyal Medya Adreslerimiz
Sivil Toplum Kuruluşları
Önemli Telefonlar ve Linkler
Site Güncellemeleri
Firma Arama
Şehir
İlçe-Belde
Hizmet Alanı
Firma
Anket

Sanat ve müzik festivalleri Kapadokya'ya olan ilginin artmasını sağlıyor mu?
       
Evet.
Hayır.
Mail List
Yeni Kayıt
Şifremi Unuttum

Kapadokya’daki Klasik Keyifler, 20 konser ve 7 farklı atölyeyi ağırlayacak

Kapadokya’daki Klasik Keyifler, 20 konser ve 7 farklı atölyeyi ağırlayacak

Kapadokya’da gerçekleştirilen Klasik Keyifler oda müziği konserleri serisinin dördüncü yılında, 25 Temmuz-22 Ağustos 2012 tarihleri arasında 20 konser ve 7 farklı atölye çalışması yer alacak. Klasik Keyifler, oda müziği repertuarına geniş yer vermesi, ileri seviyedeki genç müzisyenleri eğitmesi ve yaşayan bestecilerle birlikte çalışma imkanı yaratması gibi özellikleriyle, Türkiye ve dünyanın klasik müzik ortamındaki ayrıcalıklı yerini bu yaz daha da sağlamlaştırmayı hedefliyor.

Klasik Keyifler-2012’ye, Hollanda, Yunanistan, Avusturya, İtalya, Suriye, ABD ve Türkiye’den 100’den fazla müzisyen katılıyor. Müzisyenler klasik Osmanlı müziğinden yeni eserlerin ilk seslendirilmelerine kadar geniş bir yelpazeye sahip programlar sunacaklar. Ayrıca, Claude Debussy’nin doğumunun 150. yıldönümü nedeniyle bestecinin ve diğer Fransız bestecilerin eserlerinden örnekler seslendirilecek. Oda müziği stajı kapsamındaki genç profesyonel müzisyenler, müziği halka taşımak amacı ile bölgede pek çok konser gerçekleştirecek ve Kapadokya halkı ile ortak çalışmalar yürütecek.

Ricciotti Ensemble
Türkiye ve yurtdışından katılacak müzik topluluklarının arasında Ricciotti Ensemble, (Tolga Zafer Özdemir’in yeni eserinin prömiyeri ve Solist Karsu Dönmez’in katkıları ile) Atlas Ensemble üyeleri, Anatolia Ensemble, Idée Fixe ve Ankara Üniversitesi Solistleri yer alıyor. Festivalin ustalık sınıfları programında ise Amsterdam Nieuw Ensemble’dan obuacı Ernest Rombout, Cenevre Konservatuarı’ndan flütçü Elena Cecconi, Bilkent Senfoni Orkestrası’ndan klarnetçi Nusret İspir, piyano ve kemanda Ulucan Kardeşler ve Salzburg Mozarteum’dan kemancı Harald Herzl’in gerçekleştirecekleri çalışmalar dikkat çekiyor.

Besteciler Kazanı bu yıl da kaynıyor
01-14 Ağustos arasında yer alacak olan  Besteciler Kazanı kapsamında, günümüz çağdaş müziğinin önde gelen bestecilerinden biri olan Amerikalı ünlü besteci Stephen Hartke, Kamran İnce ve Onur Türkmen’in yeni eserleri seslendirilecek. Hartke, İnce ve Türkmen, festivale seçilen 13 genç besteci ile çalışmalar da gerçekleştirecek.

Yerel müzikseverlerle doğaçlama çalışmaları
Hollanda Radyo Orkestrası baş trompetçisi Cyrille van Poucke ile Bilgi Üniversitesi’nden besteci Tolga Zafer Özdemir, Yaratıcı Müzik Atölyesi’nde katılımcılar ve yerel müzikseverlerle birlikte doğaçlama çalışmaları yapacaklar. Dinleyiciler, konserlerden önce veya sonra gerçekleşecek sohbetlerle eserler hakkında daha derin bilgi sahibi olacak, müzik yazarları ve icracılarla eserler hakkında fikir alışverişinde bulunabilecekler.

Klasik Keyifler nedir?
Klasik Keyifler (KK), Amerikalı kemancı ve tanınmış oda müziği uzmanı Ellen Jewett ile tarihçi ve turizmci eşi Hüsam Süleymangil’in geliştirdiği bir proje. Proje, dünyanın her yanından müzisyenleri, Türkiye’nin farklı kültürlerin kavşağı haline gelmiş çok katmanlı mekanlarında birlikte müzik yapmak için biraraya getirip, farklı kültürlerin klasiklerini birlikte yorumlayarak hayal güçlerini ve anlayışlarını beslemeyi, daha evrensel bir müzik eğitimi sağlamayı amaçlıyor. Konser ve çalışma mekanları arasında medreseler, kaleler, doğal mağaralar, manastırlar, yağhaneler, rehabilitasyon merkezleri, hapishanelerle Ürgüp, Nevşehir, Mustafapaşa, Göreme ve Uçhisar’daki oteller yer alıyor.
Klasik Keyifler, projelerini Sevda & Cenap And Müzik Vakfı ile Ricciotti Ensemble’in işbirliğinde, Kapadokya’nın büyüleyici mekanlarında gerçekleştiriyor. Klasik Keyifler’e, Amerika Birleşik Devletleri Türkiye Büyükelçiliği, Argos in Cappadocia, Kapadokya Meslek Yüksek Okulu, Gallery Cappadocia, Argeus Turizm gibi çeşitli sponsorlar da destek veriyor.

Konser programı için:  http://www.kk-tr.org/konserler-12.html

Konser mekanlarına ulaşım detayları için:  http://goo.gl/maps/2k1P

Okunma Sayısı Okunma Sayısı: 45867 Eklenme Tarihi Tarih: 2012-06-27

Nevşehir Hava Durumu
Seçimi Hatırla
İl Seç
İstatistik
Toplam : 78080241 ziyaretçi
Bugün : 41402 ziyaretçi
Dün : 52886 ziyaretçi
S. Yükleme Süresi : 0.42 sn

toplu mail


Copyright 2009 - Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki tüm fotoğraf, yazı, doküman ve düşünce ürünleri 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır. Kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz. Aksine davrananlar hakkında avukatımız aracılığı ile hukuki takibat yapılacaktır.
 

cappadocia@cappadociaexplorer.com