English
Men
Kapadokya Rehberi
Peribacası Dergisi
Peribacası Kapadokya Yayınları
Kapadokya Firmaları
Kapadokya Fotoğrafları
Kapadokya Fotoğrafçıları
Kapadokya Haritaları
Kapadokya Karikatürleri
Kapadokya ve Sanat
Kapadokya Yazıları
Kapadokya Yayın Arşivi
Kapadokya Efemera Arşivi
Kapadokya Video-Film Arşivi
Sosyal Medya Adreslerimiz
Sivil Toplum Kuruluşları
Önemli Telefonlar ve Linkler
Site Güncellemeleri
Belge ve Fotoğraflarda Kapadokya
Firma Arama
Şehir
İlçe-Belde
Hizmet Alanı
Firma
Anket

Sanat ve müzik festivalleri Kapadokya'ya olan ilginin artmasını sağlıyor mu?
       
Evet.
Hayır.
Mail List
Yeni Kayıt
Şifremi Unuttum

4. Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali’nin 79’luk delikanlısı

4. Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali’nin 79’luk delikanlısı

Argeus Doğa Sporları Topluluğu tarafından düzenlenen 4. Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali 03-07 Temmuz 2013 tarihleri arasında yapıldı. Bu yıl 12’si yurtdışından olmak üzere 200 bisikletseverin katıldığı festival, daha önceki yıllarda olduğu gibi Kapadokya’da bisiklet turu ile doğa yürüyüşünü kapsayan toplam beş günlük bir etkinlik şeklinde gerçekleştirildi. Her yıl düzenli olarak katılan müdavimlerin yanı sıra ilk kez katılanların da keyifle pedal çevirdiği festivalde en büyük ilgiyi 79 yaşındaki Ömer Erdoğan çekti. Yedi yaşından bu yana bisiklete bindiğini söyleyen Ömer Erdoğan, enerjisiyle herkesi kendine hayran bıraktı. Festivalin maskotu ise festival boyunca bisikletçilere eşlik eden sevimli sokak köpeği “Kim”di.

 

Avanos’taki Altınyazı Otel’de konaklayan bisikletçiler etkinliğin son gününde “Temiz Bir Kapadokya” sloganıyla vadi yürüyüşü yaparak çöp topladılar. Festivalin bu etkinliğine 05-07 Temmuz 2013 tarihleri arasında Kapadokya’da toplanan Uluslararası Skål Dernekleri Federasyonu (USDF) üyeleri de katıldı.

Ana sponsorları Argeus Tourism & Travel ile Salcano Bicycle & Motor olan festival, bölge halkına bisiklet sevgisi aşılamak, yurtiçinden ve yurtdışından gelecek bisikletçilere Kapadokya’nın doğal, kültürel yönlerini tanıtabilmek amacıyla organize ediliyor.

 

Cyclingtr.com sitesi tarafından, Argeus Tourism & Travel’dan Aydın Ayhan Güney, festival organizatörü Abdullah Güney ve katılımcılarla yapılan röportajların videolarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

http://cyclingtr.com/blogs/bisiklet-triatlon-videolari/archive/2013/07/07/kapadokya-bisiklet-festivali-2013-r-246-portajlar.aspx

 

Cyclingtr.com sitesinin festival ile ilgili fotoğraflarına ve “Kim”in anlatıldığı yazıya ulaşabilmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

 

http://cyclingtr.com/blogs/bisiklet-projeleri-organizasyonlari/archive/2013/07/05/kim-kapadokya-bisiklet-festivaline-devam-ediyor.aspx

 

Fotoğraflar: Aydın Yıldırım, Bülent Yamaner, Cengiz Tokgöz, Çetin Yarlıgan, Dinçer Dişbudak, Gürol Çaydaş.

Okunma Sayısı Okunma Sayısı: 62106 Eklenme Tarihi Tarih: 2013-07-11


Kim
Kim


Ömer Erdoğan
Ömer ErdoğanNevşehir Hava Durumu
Seçimi Hatırla
İl Seç
İstatistik
Toplam : 94151173 ziyaretçi
Bugün : 8837 ziyaretçi
Dün : 18466 ziyaretçi
S. Yükleme Süresi : 0.48 sn

toplu mail


Copyright 2009 - Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki tüm fotoğraf, yazı, doküman ve düşünce ürünleri 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır. Kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz. Aksine davrananlar hakkında avukatımız aracılığı ile hukuki takibat yapılacaktır.
 

cappadocia@cappadociaexplorer.com