English
Men
Kapadokya Rehberi
Peribacası Dergisi
Peribacası Kapadokya Yayınları
Kapadokya Firmaları
Kapadokya Fotoğrafları
Kapadokya Fotoğrafçıları
Kapadokya Haritaları
Kapadokya Karikatürleri
Kapadokya ve Sanat
Kapadokya Yazıları
Kapadokya Yayın Arşivi
Kapadokya Efemera Arşivi
Kapadokya Video-Film Arşivi
Sosyal Medya Adreslerimiz
Sivil Toplum Kuruluşları
Önemli Telefonlar ve Linkler
Site Güncellemeleri
Belge ve Fotoğraflarda Kapadokya
Firma Arama
Şehir
İlçe-Belde
Hizmet Alanı
Firma
Anket

Sanat ve müzik festivalleri Kapadokya'ya olan ilginin artmasını sağlıyor mu?
       
Evet.
Hayır.
Mail List
Yeni Kayıt
Şifremi Unuttum

Cumhuriyet tarihinin en büyük bisiklet buluşması Kapadokya’da yapılacak

Cumhuriyet tarihinin en büyük bisiklet buluşması Kapadokya’da yapılacak

Cumhuriyet tarihinin en büyük bisiklet buluşması olan “Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali”, 09-13 Eylül 2015 tarihleri arasında Kapadokya’da yapılacak. Argeus tarafından beşinci kez düzenlenen festival bu yıl yüzlerce bisikletçinin biraraya geleceği eşzamanlı dört ayrı etkinlikten oluşacak. “Bisiklet Köyü Buluşması”na katılacak bisikletçiler, Kapadokya’da her gün farklı bir rotada pedal çevirecek, balon turu, doğa yürüyüşü gibi etkinliklere katılacak ve festival için özel olarak hazırlanacak “Bisiklet Köyü”nde konaklayacaklar. Sadece lisanslı sporcuların katılımına açık olan “Salcano Kapadokya Dağ Bisikleti Etap Yarışları”nda, sekiz farklı kategori altında toplanacak bisikletçiler üç ayrı parkurda ter dökecekler. Bu yıl ilk kez düzenlenen amatör yol yarışı “Veloturk Gran Fondo” ise Ürgüp’te başlayıp Erciyes dağında sona eren 90 km’lik uzun parkurdan ve Ürgüp’te başlayıp Ürgüp’te biten 47 km’lik kısa parkurdan oluşuyor. Veloturk Gran Fondoetkinliğinden toplanacak katılım bedelinin tamamı “Veloturk 2000 Çocuğa 2000 Bisiklet” projesine aktarılacak. “Dağ Bisikleti Kros Eliminatör Yarışı”nda ise aynı anda yarışa başlayan dört sporcu arasından en iyi iki sporcu bir üst tura çıkarken geride kalan sporcular elenecek. Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali Türkiye’de ilk kez eliminatör yarış formatına ev sahipliği yapacak.

Festivalin duyurulmasından bugüne kadar geçen kısa süre içinde Bisiklet Köyü Buluşması’na 200 (kontenjan 300-son başvuru tarihi 05 Eylül), Salcano Kapadokya Dağ Bisikleti Etap Yarışları’na 30 (son başvuru tarihi 09 Eylül), Veloturk Gran Fondo-Uzun Parkur’a 280 (kontenjan 500-son başvuru tarihi 10 Eylül) ve Veloturk Gran Fondo-Kısa Parkur’a 75 (kontenjan 500-son başvuru tarihi 05 Eylül) bisikletçi başvurdu. Başvurular, ABD, İngiltere, Almanya, Polonya, Belçika, İrlanda, İran ve Türkiye’den yapıldı. Festivale katılmak isteyenler başvuru formuna ve ayrıntılı bilgiye Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali web sitesinden ulaşabilir.

Bisiklet Köyü Buluşması-2015 Parkuru

Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali kapsamındaki Bisiklet Köyü Buluşması’nın toplam 204 km’lik parkuru dört günde koşulacak. Parkur bilgisi şöyle:

1. Gün-09 Eylül 2015: Sarıhıdır parkuru (47 km - 820 m tırmanma)

2. Gün-10 Eylül 2015: Özkonak parkuru (60 km - 1.080 m tırmanma)

3. Gün-11 Eylül 2015: Uçhisar parkuru (38 km - 810 m tırmanma)

4. Gün-12 Eylül 2015: Yeşilöz parkuru (49 km - 1.000 m tırmanma)

Bisiklet Köyü’nde çadır yeri, duş ve WC imkanı, tur boyunca tüm yemekler, üst bisiklet forması, ambulans ve sürüşler boyunca destek aracı festival tarafından karşılanacak. Çadırda konaklamak istemeyenler için Ürgüp’teki Turban Otel, Hitit Otel, Akuzun Otel, Ürgüp Evi Cave Hotel ve Elkep Evi Cave Hotel, festival katılımcılarına özel fiyat sunuyor.

Organizasyon komitesi ve destekçiler

Argeus tarafından düzenlenen Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali’nin organizasyon komitesi Aydın Ayhan Güney, Burçin Yılmaz, Mehmet Nuri Özden, Pınar Arpınar Avşar, Serkan Girgin ve Cemil Erdoğan’dan oluşuyor. Bisiklet Köyü Buluşması sorumluları Abdullah Güney, Korhan Aker ve Neşat Günbattı; Salcano Kapadokya Dağ Bisikleti Etap Yarışları sorumluları Gürol Çaydaş ve Kadir “Usta” Erduru; Veloturk GranFondo sorumluları ise Berkem Ceylan, Sarper Günsal, Aydın Diricanlı, Arda Türkmen ve Okan Can Yantır olarak belirlendi.

Argeus bu yıl ayrıca, 15 Ağustos 2015’de Niğde Aladağlar’da ilk kez yapılacak “Raidlight Aladağlar Sky Trail” ile 24-25 Ekim 2015’de Kapadokya’da ikinci kez gerçekleştirilecek “The North Face Cappadocia Ultra Trail” etkinliklerini de organize ediyor.

İsim sponsorluğunu Salcano’nun yaptığı festival, Kayseri Erciyes A.Ş. ana sponsorluğunda, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Uluslararası Bisiklet Federasyonu (UCI), Ürgüp Belediyesi, Ortahisar Belediyesi, Uçhisar Belediyesi, Göreme Belediyesi, Avanos Belediyesi ve Veloturk’ün desteğiyle gerçekleştirilecek. Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali’nin dijital medya partneri ise Discovery Channel.

İlki 23-27 Haziran 2010 tarihinde düzenlenen, 2011, 2012 ve 2013 yıllarında da gerçekleştirilen Kapadokya Bisiklet Festivali, hem bölge halkına bisiklet sevgisini aşılamayı hem de yurdun çeşitli bölgelerinden ve yurt dışından gelen bisikletçilere Kapadokya’nın doğal ve kültürel tanıtımını yapmayı amaçlıyor.

Okunma Sayısı Okunma Sayısı: 54916 Eklenme Tarihi Tarih: 2015-05-28
Nevşehir Hava Durumu
Seçimi Hatırla
İl Seç
İstatistik
Toplam : 94150458 ziyaretçi
Bugün : 8122 ziyaretçi
Dün : 18466 ziyaretçi
S. Yükleme Süresi : 0.48 sn

toplu mail


Copyright 2009 - Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki tüm fotoğraf, yazı, doküman ve düşünce ürünleri 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır. Kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz. Aksine davrananlar hakkında avukatımız aracılığı ile hukuki takibat yapılacaktır.
 

cappadocia@cappadociaexplorer.com